Історія школи

Закарпаття багатонаціональний край. Люди різних національностей населяютьі наше Мукачево. Серед 85 000 населення міста сьогодні налічується біля 8500 громадян, які визнають себе угорцями. Як бачимо, громада ця невелика, і на жаль , через виїзд за кордон та асиміляцію з іншими національностями, які проживають у краї, ця кількість постійно зменшується.

Етнічні угорці краю ось уже 65 років використовують надане їм  Конституцією право навчатися в школі рідною мовою. Десятиліттями це був у Мукачеві єдиний угорсько-мовний заклад, який допомагав засвоювати рідну мову підростаючому поколінню угорців, залучав їх до своєї етнічної культури, виховував їх самосвідомість.

Більшість учнів навчаються у старому історичному корпусі, збудованому ще в 1880 році.В минулому столітті тут знаходилась королівська гімназія для хлопців.Новий корпус збудований у 1967 році. Але через брак місця першікласи знайшли притулок в угорськомовному дошкільному закладі №17.

Вчителі школи докладають всіх зусиль, щоб дати хороші знання своїм вихованцям. Учні школи успішно виступають на обдасних та міжнародних олімпіадах. З гордістю можемо відзначити, що більшість наших випускників успішно навчаються у вузах України та Угорщини.

Учні школи є постійними учасниками і гостями фізико- математичної олімпіади в м. Шарошпоток.Школярі нашої школи приймають активну участь в учнівських конференціях у школах-побратимих  м. Матесалка, Дабаш, Будапешт. Для юних знавців історії угорська асоціація ім. Ракоці ІІ  в 2009 році оголосила  конкурсну серію Gloria Victis. Щороку команда школи потрапляє  у фінальну гру, яка проходить у Будапешті.

Олімпіади міжнародногог масштабу проходять і на базі нашої школи.Це і конкурс юних математиків ім. Я. Бояї розпочатий у 1992 році, і літні міжнародні музичні табори, організатором якого є Кешеляк Гергель уродженець Мукачева, відомий угорський диригент.

Гордимося ми успіхами і спілки юних скаутів, яка першою ще в 1991 році почала діяти на базі нашої школи.І, сьогодні, майже через 20 років, пошуково- дослідницькою, туристичною діяльністю переважно займаються наші

вихованці. Керівниками організації є вчителі школи Попович А.П. та Попович П.П.

Історія нашого міста нерозривно пов′ язана з сім єю Ракоці. Тому ми горді, що з 1992 року наша школа носить ім′ я Ференца Ракоці ІІ. До 60- річчя з дня заснування школи на подвір′ ї відкрито б′юст великому вождю Ф.Ракоц іІІ. Автором цього б ′юсту є колишній учень школи, відомий скудьптор Закарпаття Матл П.

Напишіть відгук